Azt kijelenthetjük, hogy a függőágy a pihenés szimbóluma.
A feladata, hogy egy kényelmes felületet biztosítson pihenéshez, alváshoz.
Ezt a célt sok minden befolyásolhatja pl. az ágy mérete, az anyag típusa mégis a legfontosabb befolyásoló tényező a helyes felkötése.
Már a megnevezés is árulkodó, hisz felkötésről van szó, nem pedig kifeszítésről.
Sokan használják ezt a kifejezést pedig téves, laikusok számára megtévesztő.
Ha ugyanis egy függőágyat a két fa közé kifeszítünk akkor nem tudjuk kihasználni az adott ágy tulajdonságait és még a rendszerünknek, fáknak is ártunk vele.
Fogadjatok el pár hasznos tippet, amivel a KHIBU függőágyakból a maximumot kihozhatjátok, közelebb kerülve a tökéletes kényelemhez és a pihentető alváshoz.
1., KÉT FA KÖZÖTTI TÁVOLSÁG:
Nagyon fontos, hogy a két fa közötti távolság legalább 4m legyen.
Ha ennél kisebb akkor nem tudod megfelelően felkötni az ágyat, és ha használsz ponyvát, azt sem tudod kifeszíteni.
Ha nagyobb a távolság az nem baj, viszont akkor magasabbra kell kötni a hevedereket.
2., MEGFELELŐ SZÖG BEÁLLÍTÁSA:
Miután megtaláltad a megfelelő helyet, kösd fel a hevedereket fejmagasságban (a fák közötti távolságtól függ) és állítsd középre az ágyat (a gerinc legyen vízszintben) . Addig húzd az ágyat a hevederekkel felfelé, míg a heveder vonala és a gerinc (ridgeline) képzeletbeli meghosszabbított vonala által bezárt szög, megközelítőleg 30 fok nem lesz.
Azért nagyon fontos ez mert ha 30 foknál kisebb a szög akkor feleslegesen terheled az ágyat, fákat és a felfüggesztést. Ha nagyobb a szög, akkor pedig megváltozik az ágy íve és vele együtt a komfort érzete. Ha beleülsz az ágyba akkor a gerinc feszességét ellenőrizd. Ha nagyon feszes vagy nagyon laza, akkor nem jó. A két ujjaddal mozdítható legyen.
3., AZ ÁGYBAN VALÓ ELHELYEZKEDÉS
Ha minden sikerült és a felkötött ágy hasonlít a képen lévő ábrára, akkor nincs más hátra mint, hogy belefeküdjünk. Kezünkkel keressük meg az ágy középpontját (vertikális, horizontális) és üljünk bele. Ezt követően a nekünk tetszőleges ÁTLÓS irányba forduljunk ki, és helyezkedjünk el kényelmesen.
Lehet, hogy elsőre nem sikerül felkötni helyesen, de ahogy mondják a gyakorlat teszi a mestert Sok sikert hozzá!